Péče o prodloužené vlasy

 

Prodlužování vlasů je v dnešní době velice moderní záležitostí a stále více žen si nechává vlasy prodlužovat. O prodloužené vlasy musíte však pečovat a to trochu jinak než o své vlastní. Zde nalezente několik rad a zásad pro správnou péči o prodloužené vlasy.

 

Česání

Na česání prodloužených vlasů existují speciální kartáče. Nepoužívejte na prodloužené vlasy obyčejné kartáče ani hřebeny- tyto se totiž mohou ve spojích zaseknout a vytrhnout prameny a někdy i s Vašimi vlasy. Vlasy češte pouze v záklonu a suché.

Nikdy nerozčesávejte mokré vlasy! Při česání se doporučuje si vlasy přidržet a nejdříve česat konečky, poté střední část vlasů a nakonec vlasy u kořínků. Prodloužené vlasy by se měly pročesávat pravidelně každý den.

 

Mytí

Pro mytí prodloužených vlasů existuje na trhu mnoho kosmetických výrobků určených přímo pro prodloužené vlasy. Prodloužené vlasy se myjí jinak než naše vlastní vlasy. Prodloužené vlasy vždy mýjte pouze v záklonu! Vlasy před samotným mytím rozčešte a při mytí je necuchejte ani netahejte . Vlasy myjte jemně, krouživými pohyby.

Šampon nanášejte od kořínků ke konečkům a po mytí jej důkladně opláchněte. Prodloužené vlasy se prvních 48-72 hodin nesmějí umývat, aby se spoje usadily.

Prodloužené vlasy se doporučují mýt jednou tydně - nemastí se jako Vaše. Kosmetika určená na prodloužené vlasy zajistí pevnost a trvanlivost spojů. Pokud se rozhodnete používat běžnou vlasovou kosmetiku, čtěte pozorně složení šamponu a ostatních přípravků – na spoje se nesmí používat šampony s ovocnými složkami, se silikonem, se zvýšeným obsahem alkoholu či oleje.

 

Mytí Clip-in a příčesků (culíků)

Umývání těchto vlasů je snadné. Dle potřeby umýváme 1-2krát měsíčně při umývání vlasy necucháme. Ve vlažné vodě, vlasy umyjeme šamponem a následně naneseme kondicionér, opláchneme a volně necháme uschnout na ručníku. Vlasy učešeme až jsou suché. Sušení a fénování Mokré vlasy po mytí jemně vysušte ručníkem.

V žádném případě vlasy nedrhněte, necuchejte! Poté nechte vlasy volně uschnout. NIKDY nevysušujte vlasy teplým vzduchem!Jen studeným. Muže dojít k nadměrnému vysušení vlasů a poškození. Nejlepší je nechat vlasy volně proschnout a až pak je učesat. Pokud máte vlasy vlnité a nebo je chcete mít vlnitější nefénujte je ani nečešte. Vlasy lehce pomačkejte rukou a nechte je volně uschnout. Koupání Voda v bazénu i mořská voda oslabuje keratinové spoje a vysouší vlasy,jelikož sůl nebo chlór způsobuje vysoušení vlasů. Nicméně koupat se samozřejmě můžete. Je však nutné dodržet následující pravidla.

Vlasy je nutné po plavání ošetřovat - masky, kondicionéry ve spreji...a nechat volně uschnout. Před plaváním je nutné zaplést vlasy do jednoho velkého copu. Nikdy nepoužívejte koupací čepici nebo jinou pokrývku hlavy, aby nedošlo k zapaření vlasů. Po koupání vlasy nesprchujte, nejprve rozpleťte cop, ošetřete šampónem a kondicionérem. V sauně a soláriu si vlasy zapleťte do jednoho copu. Nikdy vlasy ničím nepřikrývejte, aby se nezapařily.

 

Sauna a solárium

Před vstupem do sauny nebo solária vlasy zapleťte do jednoho copu. Vlasy nikdy ničím nepřikrývejte, aby se nezapařily. Po sauně ani soláriu vlasy nesprchujte, cop rozdělejte až potom co vlasy zchladnou. Poté ošetřete šamponem a kondicionérem.

 

Spánek a prodloužené vlasy

Před spaním si vlasy zapleťte do copu zamezíte tak zachuchání vlasů. Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy..Před spaním doporučujeme ošetřit vlasy proti vysoušení např. bezoplachovým kondicionerem ve spreji.

 

Barvení prodlouženích vlasů

Doporučujeme přelivy. Chemické barvení vlasy zbytečně zatěžuje a narušuje jejich ochranou vrstvu tím může dojít k jejich zacuchávání a poškození. Vždy se pokuste vybrat si svůj odstín nebo obarvit svoje vlasy do barvy prodloužených vlasů. Trvalá ondulace (Trvalá) je zakázána! Ošetřování vlasů

 

Doporučujeme

každé zákaznici používat speciální přípravky na prodloužené vlasy, aby se vlasy netřepily a nevysušovaly. Na trhu je takových přípravků mnoho: masky balzámy, kondicionéry..Nejlepe je tyto kosmetické přípravky používat již od začátku co máte vlasy prodlouženy zvýšíte tak jejich životnost. Ve skutečnosti je téměř nemožné vyvarovat se předčasnému vymytí lepidel při častém mytí vlasů a používání kondicionéru.

Je tudíž nevyhnutelné, že některé pramínky po čase vypadnou. Tato ztráta je naprosto normální a bude Vám opravena během další návštěvy salónu,kde vám vaše kadeřnice rovnou zkontroluje lepidlo a vše potřebné.

 

Důležitá upozornění

Vyhněte se používání přípravků na vlasy obsahující alkohol, amonné složky a výtažky z ovoce. Tyto látky vedou k velkému vysoušení vlasů a rozpouštění spojů. Vlasy použité na prodloužení nejsou vaše vlasy a nemají možnost výživy z vaší pokožky. Dbejte na to aby se prodlouženým vlasům dostávalo výživy a nedocházelo k vysoušení! Používejte hodně často vyživovací přípravky, oleje, kondicionery ve spreji. atd.


DomůDomů

Akce - poštovné zdarma Close